Get Adobe Flash player
Přihlásit se
Návštěvnost
Tréninky A - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Tréninky B - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Střelci B - týmu

III. třída, sk. B

Chochol 5
Brabec 4
Balský 2
F. Gašpar 2
Kahuda 2
F. Pubal 2
P. Pubal 2
P. Gašpar 1
Pasler 1
Kopáček 1
Boška 1
Fiala 1
Raba 1

SK Slavoj Volyně z.s. - Fotbalový klub (I.B)

Šlágr 7. kola OP: Čtvrtí hostí lídra z Volyně

SK Otava Katovice B

Na utkání Vás zve taktéž nejlepší střelec Slavoje v dosavadním průběhu okresního přeboru, Tomáš Věneček: "Podle mě nás čeká v neděli ještě náročnější soupeř, než byl Bavorov. Katovická rezerva má především v domácím prostředí obrovskou sílu. Pro mne bude duel velmi pikantní, neboť všechny hráče znám. S některými jsme hrál před rokem a půl krajský přebor právě za Katovice. Pevně věřím, že odehrajeme kvalitní utkání. Stále je začátek soutěže a nemá cenu koukat na to, zda jsme na první, druhé nebo jiné příčce. Musíme především sbírat bodíky - třeba i v Katovicích".

Aktualizováno (Čtvrtek, 23 Září 2010 22:39)

 

Výsledkový servis č.5

A - tým: SK Slavoj Volyně - Malenice 2:0 (Věneček 2)

B - tým: SK Slavoj Volyně - Cehnice B 3:0 (kontumace)

Dorost: SK Slavoj Volyně - Kestřany 2:4 (Fiala, Sušánek)

Starší žáci: SK Slavoj Volyně - Prachatice B 1:2 (P. Gašpar)

Mladší žáci: SK Slavoj Volyně - Prachatice B 1:7 (F. Gašpar)

Starší přípravka: SK Slavoj Volyně - Sedlice 5:0 (Holoubek 3, A. Boška, vlastní)

Mladší přípravka: SK Slavoj Volyně - Sedlice 6:12 (J. Boška 4, R. Carda 2)

Aktualizováno (Úterý, 21 Září 2010 19:27)

 

Fotografie z právě probíhajícícho víkendu

Do rubriky fotogalerie byly přidány složky z páteční autogramiády Luďka Zelenky a ze sobotního vítězného duelu s Malenicemi (2:0).

Fotografie naleznete zde:http://skslavojvolyne.cz/fotogalerie

Aktuálně: Nedělní utkání B - týmu s rezervou Cehnic se neuskuteční, neboť hostující mužstvo nepřijede. Důvodem je nedostatečný počet hráčů (ve stejný den hraje také A - tým utkání v rámci okresního přeboru).

Aktualizováno (Neděle, 19 Září 2010 01:16)

 

Rozhovor s Luďkem Zelenkou, legendou Slávie

V sobotu se na hřišti Slavoje uskutečnila autogramiáda s bývalým fotbalistou Slávie, Brna, Teplic či Bohemians 1905. Čerstvě sedmatřicetiletý útočník a střelec 92 ligových gólů nejprve besedoval společně s trenéry a fanoušky Volyně v místní klubovně, následně se podepsal mladým zájemcům o autogram a dohlížel na trénink A - mužstva. Čas si našel také na rozhovor pro webové stránky Slavoje. Fotografie z akce budou na webové stránky nahrány v průběhu týdne, naleznete je taktéž na Facebooku SKS.

Na úvod bych se chtěl zeptat, jak jste se do Volyně vlastně dostal. V čí hlavně vznikl nápad uskutečnit tuto akci?

Znám se s Vaším hráčem, Tomášem Věnečkem, který mi řekl zhruba před čtrnácti dny, že se zdejší fotbal nastartoval novým směrem a bylo by dobré, kdybych se sem mohl přijet podívat. Chtěl bych tímto zviditelnit volyňský fotbal, který má velmi dobrou především mládež. Mě to samozřejmě nedělalo žádný problém, naopak jsem byl moc rád, proto jsem šťastný, že se celá akce domluvila a uskutečnila v tak krátkém čase.

Tomáš Věneček působil v mnoha klubech po celé republice. Jak jste se s ním poznal vy?

S Tomášem se příliš dlouho neznám, pravděpodobně jsme proti sobě ani nikdy nehráli. Naposledy ale působil v Blšanech, kde mám spoustu kamarádů, přes které jsme se asi dostali do kontaktu.

Působil jste ve své bohaté kariéře v mnoha prvoligových klubech. Dá se říci, že vrcholem bylo účinkování v pražské Slávii?

Pravdou je, že u nás je nejvíce vidět Slávia a Sparta, z tohoto pohledu je to tedy nejspíše nejvíc. Nicméně já angažmá nerozlišuji, všechna pro mě byla velmi důležitá.

Zrovna v pondělí nás čeká pražské derby, co od utkání očekáváte?

Já si myslím, že Sparta bude po utkání s Palermem zbytečně nahoře, čehož Slávie využije a vyhraje. To je takový můj osobn tip, neboť vím, že v derby nikdy nerozhodovala momentální forma. Většinou vyhrával ten papírově slabší tým, proto věřím Slávii.

Dá se říci, proti kterému nejslavnějšímu klubu jste v kariéře nastoupil?

Určitě. Se Slávií, Brnem, Jabloncem i Teplicema jsem odehrál několik sezón v Poháru UEFA, proto bylo mnoho zajímavých soupeřů. Například se Slávií jsme hráli ve čtvrtfinále UEFY s Leedsem United, předtím s Udinese. Tyhle zápasy zanechají obrovský dojem, je to pecka.

A s jakým nejlepším hráčem jste hrál v jednom týmu?

Z českých hráčů, kteří byli se mnou v mančaftu, musím zmínit asi Pavla Horvátha, protože to je prostě fotbalová hlava.

Když řeknu nejdůležitější gól v kariéře, vybaví se Vám hned nějaká branka?

Takových je mraky, mraky! Vím, že v sezóně, kdy jsme hráli s tím Leedsem, jsme hráli ve 2. kole tuším s OFI Kréta. Venku jsme hráli 0:0 a v domácí odvetě 2:2, ale v 85. minutě jsem brankou na 3:2 rozhodl o postupu. Tenhle gól byl důležitý právě proto, že jsme se poté dostali tak daleko a mohli si zahrát proti tomu Leedsu či Udinese. Nebo se Slávií jsem rozhodl v jednom ročníku poslední kolo, což nám zajistilo 2. místo a postup do evropských pohárů. Gólů bylo skutečně celkem dost, ale každý je důležitý.

Je ve vaší kariéře nějaký trenér, kterého jste si nejvíce vážil?

Strašně jsem si vážil svých trenérů v dorostu a ve všech mládežnických kategoriích. Ty jména Vám asi nic neřeknou, ale jak jsem byl mladý a pokorný, strašně jsem je žral, jako svého tátu. Z ligových trenérů určitě Jiří Kotrba, který mi dal první ligovou šanci. Docela jsem měl rád i Františka Cipra a Jaroslava Hřebíka. Ne, že by mi nejvíce dali, v tu dobu jsem již byl svéhlavý, ale určitě jsem je měl rád.

Nakousl jste trenéra Jaroslava Hřebíka, který patří mezi největší odborníky v Čechách, ale nikde se pořádně nechytl. Nebude to spíše ve vztahové, než - li profesní stránce jeho povahy?

Já si myslím, že jeho odborné znalosti jsou trochu paradoxně chybou. On to s taktikou totiž tolik přehání, že to hráči nejsou schopni pochopit. Jde až přiliš do detailů, do strojové kombinace. Měl by nechat hráče především hrát.

O Hřebíkovi se totiž mluvilo v souvislosti s přesunem do Sparty. Do situace na Letné by však nejspíše nebyl správným tahem, souhlasíte?

Myslím si, že do současné sparťanské situace se nehodí nikdo, to je začarovaný kruh. Dokud bude ve Spartě v jakékoliv funkci Jozef Chovanec, bude to mít těžké každý trenér. Pro Hřebíka je podle mého nejlepší současné angažmá u repre U19, kde ho hráči poslouchají a on může pracovat se svými asistenty na koncepční práci. Na klubové bázi z něho mám trochu strach. Měl by si uvědomit, že fotbalisté jsou i normální lidé.

Naposledy jste na ligové scéně působil v Bohemians 1905. Hodně se namluvilo i napsalo o dosažení hranice 100 gólů. Jak jste to vnímal?

O tom se hodně diskutovalo již při mém příchodu do Jablonce. Já jsem se ale naučil se k tomu neupínat, takže mě to vůbec nestresovalo. Ani mne nemotivovalo se do té společnosti dostat, takže jsem zůstával v klidu. Byla to spíše taková zajímavost pro média a novináře.

Jak jste bral angažmá v Bohemians 1905 celkově? Vám se příliš nedařilo, nevstřelil jste žádnou branku.

Bohužel nedal, už jsem byl starej. Už to nebylo moc pro mě, neboť to bylo hodně fyzické, spíše se běhalo. S balónem jsme se přiliš nepotkali. Z tohoto pohledu to tedy nebylo příliš vydařené, ale naopak lidsky jsem si to moc užil, protože jsem to bral volně. Vůbec jsem nepočítal s tím, že budu ještě hrát ligu. Byla to pro mě šance dostat se zpátky nahoru, ale spíše jsem se tam lidsky bavil.

Jak vůbec berete situaci kolem současného Ďolíčku, kdy hraje Bohemians na slávistickém stadionu?

Mě jako slávistovi vůbec nevadí, že hraje Bohemka na Edenu. Naopak kluci říkají, že se jim tam moc líbí, což je logické. V Edenu je to krásné, pro přípravu ideální. Samozřejmě je mrzí, že nemají podporu skalních fanoušků, ale realita je taková. Já si myslím, že to dřív nebo později pochopí a jestliže mají rádi klokany, budou za nimi chodit i do Edenu.

V loňské sezóně jste hrál také futsalovou ligu za Slávii Praha společně s Ivo Ulichem. Co byste k tomuto angažmá řekl?

S Ivošem jsem tam byl zhruba rok a musím říct, že mne velmi překvapila vysoká kvalita. Byla to docela špička, navíc pro mě bylo složité to stíhat. Také se to hraje na parketovém tvrdém povrchu a já mám již ve svém věku trochu problémy s kotníkama, takže jsem ani nechodil na tréninky, jezdil jsem pouze na zápasy, což nebylo ideální. Ale jsem rád, že jsem si to zkusil.

Pokračovat tedy nebudete?

Ne, nebudu. Ve Slávii jsem to již ukončil, nyní mě lanaří do Liberce, takže bych mohl hrát ve svém bydlišti, ale kvůli těm problémům s klouby do toho asi nepůjdu.

Velký fotbal na nějaké amatérské úrovni ještě hrajete?

Ano, hraju ve Všenorech u Prahy, což je tým na stejné úrovni, jako hraje místní A - tým.

Luděk Zelenka.

Aktualizováno (Pondělí, 20 Září 2010 20:27)

 

Volyně porazila v derby Malenice a je první

Vedoucí celek tabulky hostil v sobotu od 16.30 hodin v tradičním derby poslední Malenice. V úvodních minutách byli lepším týmem Maleničtí, vítězství favorita však zajistil Tomáš Věneček, když vstřelil dvě branky po rychlém přechodu do útoku.

V úvodní desetiminutovce utkání byli překvapivě lepším mužstvem fotbalisté z Malenic, kteří kvalitně kombinovali v okolí volyňské šestnáctky, avšak žádnou vážnější příležitost si nevypracovali. Trest přišel v 11. minutě, kdy využil Věneček přihrávku od navrátilce Uhlíka a střelou po zemi chladnokrevně skóroval.

Od vstřelené branky se již hrálo podle očekávaného scénáře. Druhou branku vstřelil ve 25. minutě po přihrávce od Škopka opět Věneček, tentokráte se ale prosadil střelou z těžkého úhlu. Střelecky disponovaný útočník vstřelil v 6. kole již svou 5. branku v sezóně.

Před přestávkou mohl pojistit vítězství Uhlík, jenž nastoupil k obnovené premiéře po středečním příletu z ročního působení v Kanadě. V těsné blízkosti ex – volyňského gólmana Křenka však trefil jen tyč.

Po přestávce přebrali iniciativu hosté, ale žádné vážnější příležitosti již nepřicházeli. Až v závěrečné desetiminutovce hlavičkoval malenický fotbalista do břevna.

Volyně porazila Malenice v poměru 2:0 a připsala si tři důležité body do tabulky okresního přeboru.

Volyně – Malenice 2:0 (2:0)

Branky: Věneček 2.

Diváci: 200 platících.

Rozhodčí: Hoch starší.

Volyně: Hrdina – Vilánek, Komrska, Liška, Kuchař – Rojík, Kabrna, Uhlík, Havlíček – Věneček, Škopek. Střídali Rolenec, Mack a Liška.

Hodnocení utkání:

Josef Hodonický, dočasný trenér Volyně: „V první půli jsme předváděli vcelku dobrý fotbal a vytvořili jsme si zasloužené vedení. Po přestávce jsme ale polevili a nechali jsme hrát soupeře, který byl ve druhé půli lepším týmem. Výhru jsme si však bez problémů pohlídali.“

Zdroj: Týdeník Strakonicko

Aktualizováno (Sobota, 18 Září 2010 21:48)

 

Vyhlášení ankety: Správný odhad fanoušků

V minulém týdnu se na webu objevila anketní otázka na téma, jaký hráč vstřelí v derby proti Malenicím branku. V dnešním utkání se ukázalo, že fanoušci Slavoje a ostatní hlasující mají správný přehled, neboť Tomáš Věneček, vítěz ankety, vstřelil obě branky a zasloužil se tak největší měrou o vítězství v poměru 2:0. Věřilo se taktéž druhému hrotovému útočníkovi Tomáši Škopkovi, který se však prosadil nedokázal. Hlasujte také v nové anketě!

Výsledky ankety:

1. Tomáš Věneček: 23 hlasů (41.8%)

2. Tomáš Škopek: 20 hlasů (36.4%)

3. Někdo jiný: 5 hlasů (9.1%)

4. Žádný: 3 (5.5%)

5. Josef Havlíček: 2 (3.6%)

6. Roman Prihara: 1 (1.8%)

7. Antonín Mack: 1 (1.8%)

Aktualizováno (Sobota, 18 Září 2010 21:07)

 
Krátké zprávy

9. června: POZOR!!!

Tuto sobotu 10. června, během posledního domácího utkání A týmu v této sezoně, je potřeba zaplatit účty v klubovně na Slavoji. DĚKUJEME.

9. března: POZOR – ZMĚNA!

Sobotní přípravné utkání A týmu, který měl hrát 11. března v Přešťovicích proti Sedlici, se nakonec uskuteční v Česticích. Zápas začne v 10 hodin, sraz hráčů je v 8.45 u hřiště ve Volyni. Soupeř zůstává stejný – Sedlice.

25. října: Fotogalerie

Z technických důvodů v tuto chvíli nelze přidávat nové fotografie do místní galerie. Prozatím naleznete fotografie na Facebooku Slavoje.

28. července: Změna

Tuto sobotu 30. července hraje A tým od 14 hodin v Přešťovicích proti účastníkovi okresního přeboru - CIVA Trans Rovná.

Změny v kádru: 2019

Příchody:

Procházka (Nezamylice)

Holín (Strakonice)

Odchody:

Němec (Čestice)


 

I. B: JARO 2019

14. kolo: Strunkovice 0:5 (0:3)

15. kolo: Čkyně 1:1 (0:1)

16. kolo: Vl. Březí 3:0 (1:0)

17. kolo: Bělčice 5:1 (2:1)

18. kolo: Westra 1:2 (1:0)

19. kolo: Vacov -:- (-:-)

20. kolo: Cehnice -:- (-:-)

21. kolo: Chelčice -:- (-:-)

22. kolo: Stachy -:- (-:-)

23. kolo: Prachatice B -:- (-:-)

24. kolo: Osek B -:- (-:-)

25. kolo: Dražejov -:- (-:-)

26. kolo: Sedlice -:- (-:-)

 

 

Střelci A - týmu

I. B třída 

F. Gašpar 6
Brabec 5
Tokár 4
Malina 3
Slavík 2
P. Gašpar 1
Prihara 1
Kuneš 1
Hájek 1
vlasní 1