Get Adobe Flash player
Přihlásit se
Návštěvnost
Tréninky A - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Tréninky B - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Střelci B - týmu

III. třída, sk. B

Chochol 5
Brabec 4
Balský 2
F. Gašpar 2
Kahuda 2
F. Pubal 2
P. Pubal 2
P. Gašpar 1
Pasler 1
Kopáček 1
Boška 1
Fiala 1
Raba 1

Ročník máme rozehraný výborně, těší předsedu klubu Josefa Hodonického

Rok 2016 se blíží ke svému závěru a je čas bilancování. Uplynulý rok jsme tradičně zhodnotili s předsedou SK Slavoje Volyně Josefem Hodonickým (na snímku vlevo), který přeje hráčům, funkcionářům a fanouškům klubu vše, co je ke spokojenému životu potřebné – zdraví, dobré zaměstnání, spokojenou rodinu a radost z výsledků klubu. S přáním se připojuje celý oddíl SK Slavoj Volyně – užijte si tedy krásné a pohodové svátky a v jarní části probíhajícího ročníku na viděnou!

Josef Hodonický.

Jak byste na úvod rozhovoru zhodnotil celý rok 2016, který se blíží ke svému závěru?

Celý rok se mi hodnotí dobře, ale je třeba říct, že áčko je jen třešničkou na dortu. To si v uplynulém roce splnilo výkonnostní cíl, i když jsme měli po výborném podzimu vyšší ambice. Nicméně začínáme mít problémy s mládeží, což se projevilo i na výsledcích. Přípravky jsou už standardně bez problémů, sice procházejí obměnou, ale výsledky jsou stále výborné. Horší situace je u žáků. Vzhledem k tomu, že nám každý rok odcházejí ti nejlepší hráči do vyšších soutěží, začali jsme mít problémy, a to jak početní, tak i v návaznosti jednotlivých ročníků, což se logicky odráží do výsledků dorostu. V posledních ročnících už nemáme kromě Pavla Temňáka žádného výkonnostně dobrého dorostence, který by posílil A mužstvo.

Čemu u áčka přisuzujete tak markantní rozdíl mezi závěrem minulé sezony a začátkem té nové?

Ten výsledek už trochu navazuje na předchozí odpověď, protože výkyvy ve výkonnosti přisuzuji hlavně velmi úzkému kádru. Na jaře nám kvůli zraněním na nějakou dobu vypadli třeba Rojík, Malina nebo Dvořák, navíc se k tomu přidala i špatná momentální forma dalších hráčů. Trenér ale neměl možnost na tyto problémy adekvátně reagovat, protože jsme prostě neměli žádné další hráče v záloze.

Poohlížíte se tedy i po nových borcích, kteří by tým mohli doplnit během zimní přestávky?

Jak už jsem řekl, právě úzký kádr byl skutečně největším problémem A mužstva. Snažíme se ho doplnit, ale je to složité, protože dobrých fotbalistů je málo a řada z nich má finanční požadavky, což z naší strany není akceptovatelné. V současné době se hráčská krize prohlubuje, protože dlouhodobě zraněný je Jirka Němeček mladší, který bude chybět minimálně na jaře, a na operaci kolene pravděpodobně půjde kapitán Michal Chvosta. Máme teď vytipováno deset hráčů, se kterými jednáme, tak uvidíme.

Po odcházejícím Luďku Cimrhanzlovi převzal tým během letní přestávky bývalý trenér Chelčic Václav Mareš. V čem vidíte největší rozdíly mezi oběma trenéry?

Počínaje Jardou Kylbergerem jsem měl na výběr trenérů štěstí. Každý tady zanechal svou stopu, která posunula výkonnost mužstva pozitivním směrem. Luděk Cimrhanzl je profík se vším, co k tomu patří. Někteří kluci dodnes nepochopili, že měli dvouletou možnost trénovat jako profesionálové, ale přesto se za Luďka posunula výkonnost mužstva nejvíce. I proto jsem rád, že Vašek Mareš na jeho práci velmi dobře navázal. Samozřejmě, že každý trenér má svůj styl trénování, ale podzimní výsledky dokázaly, že si trenér s mužstvem sedl.

Nezkoušel jste ho ještě přemluvit k přestupu do Volyně i v roli hráče?

Vašek je výborný fotbalista a jistě by mužstvu pomohl, kdyby mu to zdravotní stav dovolil, ale bohužel.

Svůj první půlrok ve Volyni odehrál Václav Páník, který hned přesvědčil spoluhráče i příznivce o svých kvalitách. Předpokládám, že s tímto příchodem jste velmi spokojen?

O Vencu jsem usiloval dva roky, než jsem ho do Volyně skutečně přivedl. O jeho kvalitách jsem dobře věděl a jeho příchod přesně zapadá do mé filozofie, aby bylo mužstvo sestaveno z odchovanců místního fotbalu a z Volyňáků. Vždyť Vašek už tady několik let bydlí. Můžu říci, že ještě překonal má očekávání, velmi rychle zapadl do mužstva a stává se naším špílmachrem.

Loni jste byli po podzimní části na čele tabulky a mnozí vás v boji o postup favorizovali, ale realita pak byla na jaře úplně jiná. Nemyslíte, že by vám mohla letošní pozice, kdy jste až v závěsu a nebude na vás upřena taková pozornost, vyhovovat více?

Tento ročník máme rozehraný výborně. Hlavními kandidáty na postup jsou Sedlec s Lažištěm. My jsme na podzim oba týmy porazili, naším cílem je skončit do třetího místa, a kdyby se nám náhodou podařilo soutěž vyhrát, pokud neposílíme, postup bychom velmi zvažovali.

Jak bude probíhat příprava A týmu?

Příprava začne první týden v únoru a soustředění proběhne tradičně v Kašperských Horách, kde sehrajeme přípravná utkání se Sušicí a s Dlouhou Vsí. Následovat budou přípravné zápasy s Vimperkem, Týnem nad Vltavou a se Sedlicí, generálku pak absolvujeme s Blatnou.

Výsledky mládeže už jste zhodnotil, vůbec poprvé jste ale letos sáhli ke spolupráci s jiným oddílem. Jste se sloučením žákovských mužstev Volyně a Čestic spokojeni, nebo jste si od spolupráce slibovali více?

Spolupráci s Česticemi jsme v žácích museli zvolit, ale zatím funguje dobře a chtěli bychom ji do budoucna ještě prohloubit.

Je něco, co se vedení klubu v uplynulém roce nelíbilo, na čem bude potřeba přes zimu pro rok 2017 zapracovat?

Tato otázka mě trochu zaskočila, protože mě kromě běžných problémů, které produkuje každá skupina lidí, nic nenapadá. Měli jsme spíše technické problémy, museli jsme třeba koupit novou sekačku a porouchalo se nám zavlažovací zařízení, čímž se náklady na provoz zvýšily o 130 tisíc korun, ale i s tím jsme se dokázali vyrovnat a rok nám vyjde s účetním přebytkem.

S jakými cíli půjde celý oddíl do roku 2017?

Určitě budeme chtít stabilizovat mládežnická mužstva a posílit A tým o dva kvalitní hráče.

Co byste na závěr roku popřál jak fanouškům, tak hráčům Slavoje?

Hráčům, funkcionářům a fanouškům bych chtěl hlavně poděkovat za výbornou reprezentaci klubu i celého města Volyně. Všem přeji to, co je ke spokojenému životu potřebné – zdraví, dobré zaměstnání, spokojenou rodinu a radost z výsledků klubu.

O co si vůbec letos budete vy sám psát Ježíškovi?

Co si může přát člověk, který prožije 65. Vánoce? Mít stále radost ze života a dělat radost ostatním!

Aktualizováno (Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 20:04)

 
Krátké zprávy

9. června: POZOR!!!

Tuto sobotu 10. června, během posledního domácího utkání A týmu v této sezoně, je potřeba zaplatit účty v klubovně na Slavoji. DĚKUJEME.

9. března: POZOR – ZMĚNA!

Sobotní přípravné utkání A týmu, který měl hrát 11. března v Přešťovicích proti Sedlici, se nakonec uskuteční v Česticích. Zápas začne v 10 hodin, sraz hráčů je v 8.45 u hřiště ve Volyni. Soupeř zůstává stejný – Sedlice.

25. října: Fotogalerie

Z technických důvodů v tuto chvíli nelze přidávat nové fotografie do místní galerie. Prozatím naleznete fotografie na Facebooku Slavoje.

28. července: Změna

Tuto sobotu 30. července hraje A tým od 14 hodin v Přešťovicích proti účastníkovi okresního přeboru - CIVA Trans Rovná.

Změny v kádru: 2019

Příchody:

Procházka (Nezamylice)

Holín (Strakonice)

Odchody:

Němec (Čestice)


 

I. B: JARO 2019

14. kolo: Strunkovice 0:5 (0:3)

15. kolo: Čkyně 1:1 (0:1)

16. kolo: Vl. Březí 3:0 (1:0)

17. kolo: Bělčice 5:1 (2:1)

18. kolo: Westra 1:2 (1:0)

19. kolo: Vacov -:- (-:-)

20. kolo: Cehnice -:- (-:-)

21. kolo: Chelčice -:- (-:-)

22. kolo: Stachy -:- (-:-)

23. kolo: Prachatice B -:- (-:-)

24. kolo: Osek B -:- (-:-)

25. kolo: Dražejov -:- (-:-)

26. kolo: Sedlice -:- (-:-)

 

 

Střelci A - týmu

I. B třída 

F. Gašpar 6
Brabec 5
Tokár 4
Malina 3
Slavík 2
P. Gašpar 1
Prihara 1
Kuneš 1
Hájek 1
vlasní 1