Get Adobe Flash player
Přihlásit se
Návštěvnost
Tréninky A - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Tréninky B - týmu
Úterý 17.30
Pátek 17.30
Střelci B - týmu

III. třída, sk. B

Chochol 5
Brabec 4
Balský 2
F. Gašpar 2
Kahuda 2
F. Pubal 2
P. Pubal 2
P. Gašpar 1
Pasler 1
Kopáček 1
Boška 1
Fiala 1
Raba 1

Rozhovory

Ročník máme rozehraný výborně, těší předsedu klubu Josefa Hodonického

Rok 2016 se blíží ke svému závěru a je čas bilancování. Uplynulý rok jsme tradičně zhodnotili s předsedou SK Slavoje Volyně Josefem Hodonickým (na snímku vlevo), který přeje hráčům, funkcionářům a fanouškům klubu vše, co je ke spokojenému životu potřebné – zdraví, dobré zaměstnání, spokojenou rodinu a radost z výsledků klubu. S přáním se připojuje celý oddíl SK Slavoj Volyně – užijte si tedy krásné a pohodové svátky a v jarní části probíhajícího ročníku na viděnou!

Josef Hodonický.

Jak byste na úvod rozhovoru zhodnotil celý rok 2016, který se blíží ke svému závěru?

Celý rok se mi hodnotí dobře, ale je třeba říct, že áčko je jen třešničkou na dortu. To si v uplynulém roce splnilo výkonnostní cíl, i když jsme měli po výborném podzimu vyšší ambice. Nicméně začínáme mít problémy s mládeží, což se projevilo i na výsledcích. Přípravky jsou už standardně bez problémů, sice procházejí obměnou, ale výsledky jsou stále výborné. Horší situace je u žáků. Vzhledem k tomu, že nám každý rok odcházejí ti nejlepší hráči do vyšších soutěží, začali jsme mít problémy, a to jak početní, tak i v návaznosti jednotlivých ročníků, což se logicky odráží do výsledků dorostu. V posledních ročnících už nemáme kromě Pavla Temňáka žádného výkonnostně dobrého dorostence, který by posílil A mužstvo.

Čemu u áčka přisuzujete tak markantní rozdíl mezi závěrem minulé sezony a začátkem té nové?

Ten výsledek už trochu navazuje na předchozí odpověď, protože výkyvy ve výkonnosti přisuzuji hlavně velmi úzkému kádru. Na jaře nám kvůli zraněním na nějakou dobu vypadli třeba Rojík, Malina nebo Dvořák, navíc se k tomu přidala i špatná momentální forma dalších hráčů. Trenér ale neměl možnost na tyto problémy adekvátně reagovat, protože jsme prostě neměli žádné další hráče v záloze.

Poohlížíte se tedy i po nových borcích, kteří by tým mohli doplnit během zimní přestávky?

Jak už jsem řekl, právě úzký kádr byl skutečně největším problémem A mužstva. Snažíme se ho doplnit, ale je to složité, protože dobrých fotbalistů je málo a řada z nich má finanční požadavky, což z naší strany není akceptovatelné. V současné době se hráčská krize prohlubuje, protože dlouhodobě zraněný je Jirka Němeček mladší, který bude chybět minimálně na jaře, a na operaci kolene pravděpodobně půjde kapitán Michal Chvosta. Máme teď vytipováno deset hráčů, se kterými jednáme, tak uvidíme.

Po odcházejícím Luďku Cimrhanzlovi převzal tým během letní přestávky bývalý trenér Chelčic Václav Mareš. V čem vidíte největší rozdíly mezi oběma trenéry?

Počínaje Jardou Kylbergerem jsem měl na výběr trenérů štěstí. Každý tady zanechal svou stopu, která posunula výkonnost mužstva pozitivním směrem. Luděk Cimrhanzl je profík se vším, co k tomu patří. Někteří kluci dodnes nepochopili, že měli dvouletou možnost trénovat jako profesionálové, ale přesto se za Luďka posunula výkonnost mužstva nejvíce. I proto jsem rád, že Vašek Mareš na jeho práci velmi dobře navázal. Samozřejmě, že každý trenér má svůj styl trénování, ale podzimní výsledky dokázaly, že si trenér s mužstvem sedl.

Nezkoušel jste ho ještě přemluvit k přestupu do Volyně i v roli hráče?

Vašek je výborný fotbalista a jistě by mužstvu pomohl, kdyby mu to zdravotní stav dovolil, ale bohužel.

Svůj první půlrok ve Volyni odehrál Václav Páník, který hned přesvědčil spoluhráče i příznivce o svých kvalitách. Předpokládám, že s tímto příchodem jste velmi spokojen?

O Vencu jsem usiloval dva roky, než jsem ho do Volyně skutečně přivedl. O jeho kvalitách jsem dobře věděl a jeho příchod přesně zapadá do mé filozofie, aby bylo mužstvo sestaveno z odchovanců místního fotbalu a z Volyňáků. Vždyť Vašek už tady několik let bydlí. Můžu říci, že ještě překonal má očekávání, velmi rychle zapadl do mužstva a stává se naším špílmachrem.

Loni jste byli po podzimní části na čele tabulky a mnozí vás v boji o postup favorizovali, ale realita pak byla na jaře úplně jiná. Nemyslíte, že by vám mohla letošní pozice, kdy jste až v závěsu a nebude na vás upřena taková pozornost, vyhovovat více?

Tento ročník máme rozehraný výborně. Hlavními kandidáty na postup jsou Sedlec s Lažištěm. My jsme na podzim oba týmy porazili, naším cílem je skončit do třetího místa, a kdyby se nám náhodou podařilo soutěž vyhrát, pokud neposílíme, postup bychom velmi zvažovali.

Jak bude probíhat příprava A týmu?

Příprava začne první týden v únoru a soustředění proběhne tradičně v Kašperských Horách, kde sehrajeme přípravná utkání se Sušicí a s Dlouhou Vsí. Následovat budou přípravné zápasy s Vimperkem, Týnem nad Vltavou a se Sedlicí, generálku pak absolvujeme s Blatnou.

Výsledky mládeže už jste zhodnotil, vůbec poprvé jste ale letos sáhli ke spolupráci s jiným oddílem. Jste se sloučením žákovských mužstev Volyně a Čestic spokojeni, nebo jste si od spolupráce slibovali více?

Spolupráci s Česticemi jsme v žácích museli zvolit, ale zatím funguje dobře a chtěli bychom ji do budoucna ještě prohloubit.

Je něco, co se vedení klubu v uplynulém roce nelíbilo, na čem bude potřeba přes zimu pro rok 2017 zapracovat?

Tato otázka mě trochu zaskočila, protože mě kromě běžných problémů, které produkuje každá skupina lidí, nic nenapadá. Měli jsme spíše technické problémy, museli jsme třeba koupit novou sekačku a porouchalo se nám zavlažovací zařízení, čímž se náklady na provoz zvýšily o 130 tisíc korun, ale i s tím jsme se dokázali vyrovnat a rok nám vyjde s účetním přebytkem.

S jakými cíli půjde celý oddíl do roku 2017?

Určitě budeme chtít stabilizovat mládežnická mužstva a posílit A tým o dva kvalitní hráče.

Co byste na závěr roku popřál jak fanouškům, tak hráčům Slavoje?

Hráčům, funkcionářům a fanouškům bych chtěl hlavně poděkovat za výbornou reprezentaci klubu i celého města Volyně. Všem přeji to, co je ke spokojenému životu potřebné – zdraví, dobré zaměstnání, spokojenou rodinu a radost z výsledků klubu.

O co si vůbec letos budete vy sám psát Ježíškovi?

Co si může přát člověk, který prožije 65. Vánoce? Mít stále radost ze života a dělat radost ostatním!

Aktualizováno (Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 20:04)

 

Páník: Nabídka od Volyně? Nebylo co řešit

Osmadvacetiletý záložník Václav Páník, který už ve Volyni několik let bydlí, ale dosud dojížděl za fotbalem do Štěkně, je jediným nováčkem letní přípravy. Svou premiéru si odbyl hned v neděli proti Katovicím.

Václav Páník.

Se Štěkní se vám v posledních letech moc nedařilo, neustále jste bojovali o záchranu v soutěži. Jak hodnotíš uplynulý ročník?

Ano, souhlasím, už několikátý ročník po sobě jsme hráli o záchranu. Dlouhodobá výkonnost ani herní projev týmu tam není pro tuto soutěž ideální. Přesto ročník hodnotím jako úspěšný, protože jsme měli od začátku sezony jediný cíl – záchranu v soutěži, což se povedlo.

Tvůj přestup do Volyně byl „na spadnutí“ už v zimní přestávce, proč to nakonec nedopadlo?

Bylo v tom více faktorů. Štěkeň mě v rozjeté sezoně nechtěla uvolnit, kádr bylo potřeba spíš posílit, než oslabit o dalšího hráče, takže dělali vše pro to, abych ještě zůstal. Druhou komplikací bylo i mé pracovní vytížení, kdy bylo zřejmé, že na jaře nebudu moct pravidelně trénovat, a to nezapadalo do filozofie manšaftu ve Volyni, který má ambice hrát o nejvyšší příčky. Další věcí byl také fakt, že jsem se chtěl rozloučit se ctí, neutíkat z potápějící se lodi, ve Štěkni soutěž zachránit a pak s klidem odejít.

Proč ses rozhodl odejít ze Štěkně právě do Volyně?

Sice jsem měl několik jiných nabídek, ale rozhodování nebylo vůbec těžké, neváhal jsem ani chvíli, protože Volyně hraje pohledně i účelně s prvky moderního fotbalu, což je i v mém zájmu. Také tu už několik let bydlím, takže nebylo co řešit.

Sledoval jsi na jaře výkony Slavoje nějak podrobněji, když už byl tvůj příchod tak blízko?

Jistě, sledoval jsem reportáže z každého zápasu a poměrně mě mrzelo, jak nakonec jaro dopadlo, že se neudrželo postavení v tabulce, které měl tým po podzimu.

Jak vzpomínáš na vzájemné zápasy proti Volyni, a co od nového angažmá očekáváš?

Střetnutí byly vždycky hodně emotivní, ale v posledních dvou ročnících už převládala spíš fotbalová kvalita Volyně. Já věřím, že týmu přidám ještě více fotbalovosti a zkušeností z vyhecovaných zápasů, což podle mě trochu chybělo.

Všichni příznivci tě možná neznají, mohl byses jim tedy představit?

S fotbalem jsem začínal už od žáků ve Štěkni, kde jsem působil až dodnes, pouze s výjimkou dvou sezon v Katovicích po přechodu z dorostu do mužů. Snažím se hrát za každé situace fotbalově, i když je tým pod tlakem. Chci být často na balonu, mám rád kombinační fotbal, ne nějakou „práskanou“. Nevadí mi nastupovat na žádném postu v záloze nebo v útoku, myslím, že jsem v tomto ohledu univerzál a dokáži si poradit s různými týmovými úkoly.

Aktualizováno (Úterý, 19 Červenec 2016 00:06)

 

Cíl jsme splnili, ale jaro už tak dobré nebylo, přiznává předseda klubu Josef Hodonický

Fotbalisté SK Slavoje Volyně obsadili v nedávno skončené sezoně třetí příčku I. B třídy, skupiny B. Tým sice mířil po vynikajícím podzimu ještě výš, ale předseda klubu Josef Hodonický je s uplynulým ročníkem přesto spokojen. Po úspěšné sezoně došlo k několika změnám, a to hlavně na trenérských postech nebo u žákovských týmů. O tom a mnohém dalším hovoří předseda oddílu Josef Hodonický.

Hodonický - Cimrhanzl.

Josef Hodonický (vlevo) s dnes už bývalým trenérem Luďkem Cimrhanzlem.

Svou druhou sezonu v krajské I. B třídě nakonec A tým zakončil na třetí příčce, jak celý ročník zhodnotíte?

Celkově sezonu hodnotím kladně, protože jsme splnili cíl, skončili jsme do třetího místa. Podzim byl vynikající, jaro už tak dobré nebylo.

Jak už jste řekl, po podzimní části měla Volyně našlápnuto ještě výš, přezimovala na úplném čele tabulky. V čem byl podle vás na jaře problém, že se výsledky tak výrazně zhoršily?

Nebojím se říct, že na podzim jsme hráli hlavně doma krásný fotbal, který se divákům musel líbit. Naším problémem je ale úzký kádr, což se projevilo právě na jaře, kdy se někteří hráči zranili a Tomáš Škopek proseděl skoro celou jarní část v trestu. K tomu se navíc přidal i pokles formy u několika hráčů a problém byl na světě, protože na lavičce nebyla odpovídající náhrada. Vždycky říkám, že i lavička je pevnou součástí mužstva, proto mě mrzí uraženost některých hráčů, kteří za A tým přestali hrát kvůli své nedočkavosti.

Co říkáte na výkony mládeže v uplynulé sezoně? Přípravky si drží svůj vysoký standard, ale dorost i oba žákovské týmy si často jezdily pro příděly.

Mládež byla naší chloubou a přípravka stále drží nadstandard. Problémem v žácích jsou odchody do jiných klubů, kdyby u nás ti hráči zůstali, měli bychom mužstvo, které by aspirovalo na krajský přebor. Také bych se chtěl zastavit u toho, že v jiných oddílech vidím plno bývalých hráčů, kteří se zapojují do přípravy mládeže, ve Volyni to tak bohužel není. Kibiců a radilů, kteří každou sobotu přesně vědí, jak to máme dělat, je plno, ale když je oslovíme, nikdo nemá čas. U mládeže je potřeba mít hodně trenérů, protože děti učíme základy a je třeba je neustále opravovat, aby nezískaly špatné návyky. Ty už se pak špatně odstraňují.

Torzo ze žákovských družstev spojí své síly s Česticemi a bude působit v okresním přeboru. Jak bude spolupráce vypadat?

Tento problém jsme nějak museli řešit a výsledkem je zatím společenství s Česticemi. Hrát se bude ve Volyni, tým budou trénovat čestický Václav Rada a volyňský Zdeněk Raba. Do budoucna se musíme zaměřit na nábory, abychom zvýšili počet hráčů. Proto navazujeme spolupráci se základní i mateřskou školou, založili jsme mini přípravku, ve které máme tří až pětileté děti. Cestou do budoucna je neustále doplňovat nejmladší kategorie a získávat k mládeži další trenéry.

Už je známo obsazení realizačních týmů všech kategorií pro příští soutěžní ročník?

Realizační týmy teď dáváme dohromady. Už řešíme jen dva poslední posty, ostatní jsou vyřešeny.

U áčka po dvou a půl letech končí trenér Luděk Cimrhanzl, který má namířeno do Rakouska. Můžete shrnout, v čem byl jeho hlavní přínos pro volyňský fotbal? Co byste mu popřál do nového působiště?

Pro tuto soutěž byl Cimrhanzl vysoce nadstandardním trenérem, profesionálem. Někteří hráči to bohužel, zejména ze začátku, nepochopili, takže se tomuto režimu neradi podřizovali. Já jsem ho ale podporoval a výsledky se začaly dostavovat, podzim byl toho výsledkem. Zavedl systém, který když se dodržoval, tak prostě fungoval. Nebylo náhodou, že jsme začali hlavně druhé poločasy vysoce vyhrávat. Jsem tedy rád, že tady byl, protože mužstvo posunul na vyšší úroveň. Do nového působiště mu přeji úspěch.

Co očekáváte od nového trenéra Václava Mareše, který se do Volyně přesunul z Chelčic?

Určitě očekávám pokračování kvalitního tréninkového procesu, abychom si udrželi odpovídající výkonnost a předváděli fotbal, který se bude divákům líbit, abychom se neustále posouvali kupředu.

V realizačním týmu naopak dočasně přerušil svou činnost asistent Václav Kural. Znamená to, že se zatím odkládá i možná návštěva jeho synovce Vladimíra Daridy?

Vašek Kural je můj výborný kamarád, takže i kdyby ve Volyni nepůsobil, nebyl by problém návštěvu Vládi Daridy domluvit. Vzhledem k mistrovství Evropy, kterého se zúčastnil, se ale akce uskuteční až v příští sezoně.

Nepřemýšlíte zatím nad jiným zpestřením sezony?

V hlavě mám takový projekt, který ještě nikoho nenapadl, ale i ten se musí vzhledem k EURU prozatím odložit.

Na představení nového realizačního týmu zaznělo, že jste se s trenérem dohodli, že cílem pro příští sezonu nebude postup do vyšší soutěže. S čím tedy Slavoj do nadcházejícího ročníku půjde?

My jsme se nijak nedohodli, protože mou zásadou je hrát takovou soutěž, na kterou máme výkonnost, mezi tím se můžeme připravovat na vyšší třídu. To znamená, že chceme hrát na špici soutěže, poté uvidíme.

Chtěl byste doplnit něco na závěr?

Na závěr bych chtěl poděkovat všem trenérům, hráčům a členům výboru za výbornou práci a vzornou reprezentaci celého fotbalového klubu SK Slavoj Volyně. Zvláštní poděkování pak patří našim divákům, kteří nás po celou sezonu podporovali a v hojném počtu nás doprovázeli i na venkovní utkání. Proto právem platí, že jsme všude doma. Díky moc!

Aktualizováno (Čtvrtek, 07 Červenec 2016 14:21)

 

Volyňské angažmá je pro Mareše výzvou

První rozhovor s novým trenérem A týmu SK Slavoje Volyně Václavem Marešem přinesl Jan Petráš z Týdeníku Strakonicko.

Mareš.

 

Jan Kubeš před Kestřany

https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=WZ4XyFhV_2U

Jan Kubeš.

 

Jiří Němeček mladší před Vlachovo Březím

https://www.youtube.com/watch?v=g9hPTjmax2M

Němeček mladší.

 

Jiří Němeček starší před Stachama

https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=ZF5Fw6IA-sU

Jiří Němeček starší.

Kromě klubové televize vyzpovídal Jiřího Němečka staršího také Strakonický deník:

http://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/jiri-nemecek-peti-goly-sestrelil-becko-vacova-20160414.html

Aktualizováno (Pátek, 15 Duben 2016 23:57)

 

Martin Dvořák před Vacovem B

https://www.youtube.com/watch?v=r_z5fIZbOGA

Martin Dvořák.

Aktualizováno (Pátek, 15 Duben 2016 23:55)

 
Více článků...
Krátké zprávy

9. června: POZOR!!!

Tuto sobotu 10. června, během posledního domácího utkání A týmu v této sezoně, je potřeba zaplatit účty v klubovně na Slavoji. DĚKUJEME.

9. března: POZOR – ZMĚNA!

Sobotní přípravné utkání A týmu, který měl hrát 11. března v Přešťovicích proti Sedlici, se nakonec uskuteční v Česticích. Zápas začne v 10 hodin, sraz hráčů je v 8.45 u hřiště ve Volyni. Soupeř zůstává stejný – Sedlice.

25. října: Fotogalerie

Z technických důvodů v tuto chvíli nelze přidávat nové fotografie do místní galerie. Prozatím naleznete fotografie na Facebooku Slavoje.

28. července: Změna

Tuto sobotu 30. července hraje A tým od 14 hodin v Přešťovicích proti účastníkovi okresního přeboru - CIVA Trans Rovná.

Změny v kádru: 2019

Příchody:

Procházka (Nezamylice)

Holín (Strakonice)

Odchody:

Němec (Čestice)


 

I. B: JARO 2019

14. kolo: Strunkovice 0:5 (0:3)

15. kolo: Čkyně 1:1 (0:1)

16. kolo: Vl. Březí 3:0 (1:0)

17. kolo: Bělčice 5:1 (2:1)

18. kolo: Westra 1:2 (1:0)

19. kolo: Vacov -:- (-:-)

20. kolo: Cehnice -:- (-:-)

21. kolo: Chelčice -:- (-:-)

22. kolo: Stachy -:- (-:-)

23. kolo: Prachatice B -:- (-:-)

24. kolo: Osek B -:- (-:-)

25. kolo: Dražejov -:- (-:-)

26. kolo: Sedlice -:- (-:-)

 

 

Střelci A - týmu

I. B třída 

F. Gašpar 6
Brabec 5
Tokár 4
Malina 3
Slavík 2
P. Gašpar 1
Prihara 1
Kuneš 1
Hájek 1
vlasní 1